,

Odpowiedzialny za publikacje o synu posłanki KO wrócił do pracy. Znów uderza w opozycję

28.03.2023 08:41

Redaktor naczelny Radia Szczecin Tomasz Duklanowski wrócił do pracy - poinformował serwis Press.pl. Pod koniec grudnia opublikował materiał, w którym sugerował personalia ofiary pedofila. 15-latek, syn posłanki KO Magdaleny Filiks, popełnił samobójstwo.

Tomasz Duklanowski
fot. Telewizja Republika/YouTube (screen)

Tomasz Duklanowski jest autorem materiału, który 29 grudnia ukazał się w serwisie internetowym publicznego Radia Szczecin i dotyczył Krzysztofa F. Były doradca marszałka zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza został skazany za pedofilię. Duklanowski w swoim tekście zasugerował, że ofiarą przestępcy był "syn znanej parlamentarzystki". Prawicowe kanały na Twitterze doprecyzowały, że chodzi o syna Magdaleny Filiks z Koalicji Obywatelskiej.

Posłanka ze Szczecina poinformowała 3 marca, że jej 15-letni syn Mikołaj popełnił samobójstwo. Opozycja i komentatorzy zwracali uwagę, że do tragedii prawdopodobnie przyczyniły się publikacje Tomasza Duklanowskiego i nagonka mediów rządowych na Magdalenę Filiks. Zarząd Radia Szczecin nie zdecydował się wyciągnąć żadnych konsekwencji wobec Duklanowskiego.

Śmierć 15-letniego Mikołaja. Tomasz Duklanowski znów w pracy

Jak poinformował we wtorek serwis Press.pl, szef Radia Szczecin, wobec którego nie wyciągnięto żadnych konsekwencji, wrócił do pracy. W publicznej rozgłośni znów podejmuje tematy, w których krytykowana jest opozycja.

Rada Mediów Narodowych, która decyduje o obsadzie kierownictwa w rozgłośniach publicznych, na ostatnim posiedzeniu nie zajęła się sprawą Duklanowskiego. Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański (były poseł PiS) tłumaczył, że nie widzi powodów do odwołania Duklanowskiego.

Po śmierci syna posłanki KO i braku reakcji wobec Radia Szczecin zebrano prawie tysiąc podpisów ludzi mediów przeciwko hejtowi i mowie nienawiści w TVP oraz pozostałych redakcjach publicznych. Z kolei trójka prezenterów - Grzegorz Piepke i Bartłomiej Czetowicz oraz Krzysztof Spór - odeszła w proteście z zespołu Radia Szczecin. Okoliczności śmierci 15-letniego Mikołaja bada prokuratura.

loader

RadioZET.pl/Press.pl

Logo radiozet Dzieje się