Obserwuj w Google News

Poly sieje spustoszenie w Polsce. Zalane ulice, piorun uderzył w budynek

2 min. czytania
05.07.2023 17:49
Zareaguj Reakcja

Nad Polską przechodzą gwałtowne burze. Najgorzej jest na zachodzie kraju. Tam wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. W województwie opolskim odnotowano zniszczenia po tym, jak piorun uderzył w budynek. Mieszkańcy alarmują także o zalanych i nieprzejezdnych ulicach.

zalane ulice w Opolu
fot. Facebook.com/radioopole/Twitter.com/SOB_pl

Przez Polskę przechodzi niż Poly, który przynosi burze z gradem. Najgorzej jest na zachodzie kraju, ale niszczycielski żywioł przesuwa się na północny wschód. Wieczorem wyładowania spodziewane są w centrum Polski. W Niemczech silny wiatr doprowadził do tragedii. Zginęła kobieta, która została przygnieciona drzewem podczas spaceru.

Opole pod wodą. Gwałtowna burza przeszła nad miastem

O poważnej sytuacji informują mieszkańcy Opola. Tam woda zalała ulice i jezdnie. - Szerokim łukiem omijajcie przejazd pod torami na Wojska Polskiego w Opolu - poinformowali słuchacze Radia Opole. Około 14.00 przeszła tam nawałnica, która spowodowała podtopienia.

Oglądaj

Opolscy strażacy do godziny 16 przyjęli około trzydziestu zgłoszeń związanych głównie z usuwaniem konarów drzew z dróg oraz wypompowywaniem wody z piwnic budynków. Serwis nto.pl podał, że zalana jest m.in. ulica Ściegiennego w Opolu, ul. Prószkowska oraz przejazd pod wiaduktem przy ulicy Wojska Polskiego.

Redakcja poleca

Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w Luboszycach, gdzie w wyniku uderzenia pioruna w jednorodzinny budynek mieszkalny przewrócił się komin oraz na ulicy Jana Kwoczka w Opolu, gdzie wiatr zerwał dach z budynku gospodarczego. Taką informację przekazał dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu ostrzega przed gwałtownymi wzrostami stanów wód i lokalnymi podtopieniami. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w rejonie dopływów Odry i Prosny w województwie opolskim.

To jeszcze nie koniec niebezpiecznych zjawisk. W środę po południu oraz w nocy ze środy na czwartek nad Polską z zachodu na wschód będzie przesuwać się strefa burz. - Czekają nas ulewne deszcze, silny wiatr i grad, który może mieć do 4 centymetrów średnicy - prognozował rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Zobacz więcej:  Gdzie jest burza? Radar pogodowy online, mapa burz i opadów na żywo

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/nto.pl/Radio Opole