,

6-letnia dziewczynka wpadła do studni. Dziecko trafiło do szpitala

02.04.2023 14:03

Dziewczynka w wieku około 6 lat wpadła do studni w miejscowości Osowiec w woj. mazowieckim. - Dziecko wydobył ojciec jeszcze przed przyjazdem strażaków, którzy udzielili wyziębionej dziewczynce pomocy przedmedycznej - przekazał w rozmowie z portalem RadioZET.pl oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim asp. Krzysztof Stefaniak. Dziecko trafiło do szpitala.

Karetka
fot. Damian Klamka/East News

Wypadek zdarzył się w niedzielę po południu. Informację przekazał nam nasz czytelnik, a straż pożarna ją potwierdziła. O godz. 12.38 służby otrzymały zgłoszenie, że przy ul. Szkolnej w miejscowości Osowiec niedaleko Grodziska Mazowieckiego dziecko wpadło do studni.

Osowiec. 6-letnia dziewczynka wpadła do studni

Początkowo informowano, że chodzi o 2-latkę, później straż pożarna sprostowała, że poszkodowana to 6-letnia dziewczynka. Jeszcze przed przyjazdem strażaków ojciec wyciągnął ją na powierzchnię. - Dziecko było przytomne, ale wyziębione - przekazał nam asp. Krzysztof Stefaniak ze PSP w Grodzisku Mazowieckim.

Strażacy udzielili dziewczynce pomocy przedmedycznej, a potem przekazali ją ratownikom, którzy zdecydowali o przewiezieniu 6-latki do szpitala. Na miejscu pracowały dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Grodzisku Mazowieckim oraz dwa zastępy ochotnicze z Żelechowa. Przyjechał też patrol policji, która pod nadzorem prokuratora wyjaśni dokładne okoliczności zdarzenia. Prawdopodobnie studia była źle zabezpieczona.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się