Obserwuj w Google News

RCB wydało ważny alert. Przestrzegaj tych zasad bezpieczeństwa

PAP
1 min. czytania
01.11.2023 09:28
Zareaguj Reakcja

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaapelowało w środę w mediach społecznościowych. "Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa" - czytamy w komunikacie, Alert ma związek z obchodzonym dziś dniem Wszystkich Świętych. 

Alert RCB
fot. MAREK DYBAS/REPORTER

W środę RCB opublikowało na platformie X (dawny Twitter) wpis, w którym przypomina o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

"Czas Wszystkich Świętych, to okres wzmożonych podróży na groby naszych bliskich. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa" - napisało RCB.

Wszystkich Świętych. RCB wydało specjalny alert

RCB przypomniało, że należy sprawdzić stan pojazdu, zaplanować podróż, nie prowadzić po alkoholu, zabezpieczyć bagaż (znicze, wiązanki), nie jechać na pamięć oraz zdjąć nogę z gazu.

Redakcja poleca

W Kościele katolickim 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Kościół wspomina wszystkich tych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze oraz świętych, którzy nie zostali oficjalnie beatyfikowani lub kanonizowani.

W Polsce uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Tego dnia katolicy mają obowiązek uczestniczenia w mszy świętej. W polskiej tradycji uroczystość Wszystkich Świętych jest czasem zadumy. Wierni udają się na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za bliskich zmarłych.

Radio ZET/PAP