Obserwuj w Google News

Służby są bliżej Grzegorza Borysa? Wysłano ważny alert RCB

2 min. czytania
31.10.2023 12:32
Zareaguj Reakcja

We wtorek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert do osób przebywających na terenie Trójmiasta. Chodzi o obławę na Grzegorza Borysa podejrzanego o zabójstwo syna. Służby ponownie poprosiły o nieutrudnianie poszukiwań. Podano też, że zmniejszono obszar poszukiwań 44-latka.

Poszukiwania Grzegorza Borysa
fot. East News/Piotr Hukalo

Wciąż trwają poszukiwania Grzegorza Borysa podejrzanego o zabójstwo swojego 6-leteniego synka. Służby, które prowadzą obławę na bieżąco informują o prowadzonych działaniach. We wtorek osoby przebywające na terenie Trójmiasta otrzymały kolejny alert RCB w sprawie Grzegorza Borysa. 

Poszukiwania Grzegorza Borysa. Zawężony obszar poszukiwań

"Uwaga! Policja prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Gdyni pomiędzy Karwinami a Chwarznem-Wiczlinem" - napisano w wiadomości. 

Podobne informacje mieszkańcy Trójmiasta otrzymują od tygodnia. We wtorkowej wiadomości służby dodały jednak, że obszar poszukiwań Grzegorza Borysa został zawężony do kilku tys. hektarów. Wcześniej 44-latek poszukiwany był na terenie całego Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który liczy sobie 20 tys. hektarów.

Czerwona nota Interpolu za Grzegorzem Borysem

Funkcjonariusze nadal twierdzą, że Borys przebywa na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w bezpośredniej bliskości od miejsca zbrodni - mieszkania przy ul. Górniczej w dzielnicy Gdynia Fikakowo. Film z monitoringu zarejestrował, że w piątek 20 października Borys o 7. rano uciekał do pobliskiego lasu.

Redakcja poleca

W poniedziałek  Interpol wystawił "czerwoną notę" za poszukiwanym za zabójstwo 6-letniego syna Grzegorzem Borysem. Zdjęcie 44-latka wraz z informacjami o nim pojawiło się na stronie Interpolu.

Grzegorz Borys jest podejrzany o zabójstwo syna

Jak podała w sobotę policja, "Grzegorz Borys zabrał ze sobą rzeczy, które według niego dadzą mu gwarancję przetrwania. W mieszkaniu pozostawił m.in. elektronikę, gotówkę i dokumenty".

44-letni Grzegorz Borys jest podejrzany o zabójstwo 6-letniego syna. Do zbrodni doszło w piątek, 20 października w bloku przy ul. Górniczej w Gdyni Fikakowie. Wtorek jest jedenastym dniem poszukiwań.

Osoby, które wiedzą, gdzie może przebywać Grzegorz Borys, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni pod numerem telefonu 47 74 21 222 lub na numer alarmowy 112. Policjanci apelują, aby nie działać na własną rękę i nie próbować samodzielnie zatrzymywać poszukiwanego 44-latka.

Grzegorz Borys
7 Zobacz galerię
fot. Piotr Hukalo/East News