,

Pan Szymon ofiarą fatalnej pomyłki lekarskiej. Szpital przyznaje: to był błąd

31.03.2023 15:46

- Jesteśmy gotowi zapłacić odszkodowanie. To był błąd. Przyznajemy się do winy - mówi Radiu ZET członek zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. To właśnie w tej placówce doszło do fatalnej pomyłki lekarskiej. 

Zdj. ilustracyjne
fot. NewsLubuski/East News/Zdj. ilustracyjne

Zamiast operacji kostki, słuchaczowi Radia ZET, panu Szymonowi, nacięto skórę w okolicy kolana. Pomylono pacjentów. Efekt jest taki, że pan Szymon ma problemy z chodzeniem. W szpitalu ruszyło w sprawie tego błędu wewnętrzne postępowanie. Niewykluczone, że lekarzowi nie zostanie przedłużony kontrakt.

Siedlce. Szpital gotowy wypłacić odszkodowanie za błąd lekarski

Jak mówi Radiu ZET członek zarządu szpitala Mariusz Mioduski, lekarz miał tego dnia wiele operacji na rożnych salach i zadziałał automatycznie. - Był przekonany, że będzie operował innego pacjenta. W głowie miał po prostu listę pacjentów, których ma zoperować i zadziałał automatycznie - wyjaśnia Mariusz Mioduski.

Szpital zapewnia też, że pan Szymon może podjąć rehabilitację w placówce, a na kolanie po zabiegu pozostaną tylko ślady po szwach i będzie normalnie chodził. Po interwencji Radia ZET, sprawą zajął się też Rzecznik Praw Pacjenta. Analizują ją również prawnicy tej instytucji z departamentu postępowań wyjaśniających.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się