Tir roztrzaskał osobówkę. Kierowca nie miał szans

18.03.2023 12:46

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Biała Błotna (woj. śląskie). Na drodze wojewódzkiej 794 tir czołowo zderzył się z osobówką. 34-letni kierowca zginął na miejscu.

Śmiertelny wypadek na Śląsku
fot. OSP Pradła

Na profilu Zawiercie112 czytamy, że zgłoszeni dotyczące wypadku drogowego służby otrzymały w piątek około godziny 23:20. Wynikało z niego, że na drodze wojewódzkiej 784 w miejscowości Biała Błotna doszło do zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy, którzy pojawili się na miejscu wypadku wskazują, że doszło do niego po tym, jak kierowca ciężarówki, holujący inny pojazd ciężarowy, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z nadjeżdżającą osobówką. 

Tragiczny wypadek na Śląsku. Kierowca nie żyje

Niestety, kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu - informację potwierdził RadiuZET.pl zespół prasowy śląskiej policji. Nikt inny nie doznał obrażeń.

Dokładne przyczyny tego wypadku zbadają pod nadzorem prokuratora policjanci. - Będziemy sprawdzać, czy doszło do niego z winy kierowcy, z powodu awarii technicznej, czy może wystąpiły tu inne czynniki - przekazał funkcjonariusz z zespołu prasowego.

RadioZET.pl/Zawiercie112