Obserwuj w Google News

Dziecko wpadło pod ciężarówkę. Interweniował śmigłowiec LPR

PAP
1 min. czytania
07.06.2023 14:42
Zareaguj Reakcja

Dramatyczny wypadek w Trzebieszowie (woj. lubelskie). Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 6-latek, który we wtorek po południu wjechał na rowerku wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę z naczepą.

Dziecko wpadło pod ciężarówkę
fot. KPP Łuków

Mł. asp. Maciej Zdunek z KPP w Łukowie przekazał, że do wypadku doszło we wtorek około godz. 19 poza obszarem zabudowanym na drodze wojewódzkiej nr 806 w Trzebieszowie. - Chłopiec jadący na dziecięcym rowerku wyjechał na jezdnię bezpośrednio przed pojazd ciężarowy z naczepą, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Stanin – poinformował policjant.

Chłopiec – dodał – z obrażeniami ciała niezagrażającymi jego życiu został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Warszawie. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Jak podał Zdunek, dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Redakcja poleca

Trzebieszów. 6-latek wpadł pod ciężarówkę

Zaapelował, żeby nie pozostawiać dzieci bez nadzoru opiekunów. Przypomniał, że dziecko do 10. roku życia może kierować rowerem po drodze pod opieką osoby dorosłej.

W 2022 r. – poinformowała policja – na drogach województwa lubelskiego doszło do 159 wypadków z udziałem rowerzystów, w wyniku których doznali oni poważnych obrażeń ciała lub ponieśli śmierć.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Nowak