Obserwuj w Google News

Makabryczny wypadek na autostradzie. Zginęło pięcioro dzieci

1 min. czytania
20.03.2023 06:44
Zareaguj Reakcja

W wypadku na autostradzie Hutchinson River Parkway w Scarsdale, w stanie Nowy Jork, zginęło w niedzielę pięcioro dzieci w wieku od 8 do 17 lat. Pojazd, który prowadził 16-latek, zjechał zdaniem policji z jezdni i zapalił się po uderzeniu w drzewo.

USA. Wypadek na autostradzie
fot. screen: Eyewitness News ABC7NY/Youtube.com

Makabryczny wypadek drogowy w USA. Wszystkie ofiary kraksy ze Scarsdale były mieszkańcami Derby w stanie Connecticut. Nowojorskie radio 1010 WINS poinformowało, że z wypadku ocalał dziewięcioletni chłopiec.

Według władz hrabstwa Westchester 9-latek, który jechał w bagażniku nissana rogue, zdołał wydostać się z samochodu. Przewieziono go do Centrum Medycznego Westchester z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

USA. Makabryczny wypadek na autostradzie. Zginęło pięcioro dzieci

Jak podkreśla 1010 WINS, przyczyna wypadku nie jest na razie znane. Nie brały w nim udziału inne pojazdy. Ofiarami było czterech chłopców i jedna dziewczynka.

Redakcja poleca

Policja nie podała ich nazwisk. Z informacji AP, powołującej się na kuratora szkolnego w Derby Matta Conwaya, wynikało, że dzieci były rodzeństwem. Rodzina niedawno przeniosła się tam z Nowego Jorku.

"New York Times" poinformował, że odcinek, na którym doszło do wypadku, jest uważany za najbardziej niebezpieczny na tej autostradzie. W stanie Nowy Jork prawo jazdy można zdobyć po przekroczeniu 16. roku życia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Andrzej Dobrowolski/Abc7ny.com/Nyc.gov