Obserwuj w Google News

Wybuch gazu w Kołobrzegu. Część budynku zawaliła się, są poszkodowani

2 min. czytania
12.09.2023 11:00
Zareaguj Reakcja

We wtorek rano doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym przy ul. Dworcowej w Kołobrzegu i pożaru jednego z lokali. Trzy osoby zostały poszkodowane. Cześć budynku zawaliła się. - Uszkodzonych jest sześć mieszkań. Z całego budynku ewakuowano mieszkańców. Dosłownie przed chwilą pożar został ugaszony - powiedział przed godz. 9 Radiu ZET Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Zdj. ilustracyjne
fot. NewsLubuski/East News/Zdj. ilustracyjne

Do zdarzenia doszło we wtorek, kilkanaście minut przed godz. 8, w budynku mieszkalnym przy ul. Dworcowej w Kołobrzegu w woj. zachodniopomorskim. "Mieszkańcy okolicznych budynków usłyszeli najpierw huk, a następnie zobaczyli dym i ogień wydobywające się z lokalu na drugim piętrze. Eksplozja była tak potężna, że uszkodziła balkon i wysadziła okna z mieszkania" - relacjonował portal e-KG.pl.

Jak podał mł. bryg. Kubiak w budynku wybuchł gaz i doszło do pożaru mieszkania na trzeciej kondygnacji. - Poszkodowane zostały trzy osoby - przekazał.

Redakcja poleca

Wybuch gazu w Kołobrzegu

Jak dowiedział się Onet, jedną z poszkodowanych osób jest mieszkaniec lokalu, w którym doszło do wybuchu. Został ewakuowany przez balkon za pomocą podnośnika. 

Pożar został już ugaszony. Na miejscu pracuje sześć zastępów staży pożarnej.

Reporter Radia ZET Michał Dzienyński zapytał strażaków, czy pod gruzami mogą być jeszcze ludzie. - Prawdopodobnie nie ma już nikogo. Uszkodzonych jest sześć mieszkań. Z całego budynku ewakuowano mieszkańców. Dosłownie przed chwilą pożar został ugaszony. Wchodzimy do budynku. Przeszukujemy gruzowisko - powiedział nam Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej. 

Inga Domurat - PAP

Nie przegap