,

Brutalne zabójstwo Patryka i Iwony. Podano wstrząsające wyniki sekcji zwłok

31.03.2023 11:00

Marcin W. podejrzany o podwójne zabójstwo, przyznał się do zarzutów - powiedział w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Przeprowadzona została sekcja zwłok obu ofiar. Stwierdzono mnogie obrażenia w okolicy szyi, klatki piersiowej, rąk.

sekcja zwłok patryka i iwony
fot. gorzowianin.com /East News

Znamy wyniki sekcji zwłok 22-letniego Patryka i 45-leniej Iwony, którzy zostali zamordowani powiecie międzychodzkim w środę 29 marca. O szczegółach poinformował na konferencji prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

- Stwierdzono mnogie obrażenia w okolicy szyi, klatki piersiowej, rąk - przekazał Wawrzyniak. Prokurator powiedział, że według biegłych te obrażenia, zadane zapewne nożem, zwłaszcza w okolicy szyi, spowodowały śmierć.

Brutalne zabójstwo Patryka i Iwony. Wyniki sekcji zwłok

22-letni Patryk otrzymał ponad 40 ciosów ostrym narzędziem. Prokurator powiedział, że wszystko wskazuje na to, że zabójca działał bardzo dynamicznie, z pełną chęcią odebrania życia. Z kolei 45-letnia kobieta otrzymała 10 ciosów. Narzędzia zbrodni nie znaleziono.

Marcin W. w środę zamordował w Muchocinie 22-letniego mężczyznę. Podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Zabrał też samochód należący do ofiary. Wkrótce potem w Międzychodzie zabił 45-letnią kobietę. Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek miał porzucić skradziony samochód niedaleko Międzychodu i uciec do lasu. Od środy trwały jego intensywne poszukiwania. W czwartek wieczorem zgłosił się na policję, w piątek został przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu.

Prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział, że Marcin W. potwierdził, że leczył się psychiatrycznie, że zażywał narkotyki. Dwukrotnie przedłużano jego pobyt w Pabianicach w szpitalu psychiatrycznym. W. skorzystał też z prawa do odmowy wyjaśnień. Według śledczych podejrzany znał swoje ofiary. Prokurator złożył w sądzie wniosek o trzymiesięczny areszt.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się