Obserwuj w Google News

Zagadka zaginięcia Madeleine McCann wyjaśniona? Są wyniki poszukiwań

2 min. czytania
27.05.2023 21:48
Zareaguj Reakcja

Trwające od wtorku w Algarve, na południu Portugalii, poszukiwania śladów zaginionej w 2007 roku brytyjskiej dziewczynki Madeleine "Maddie" McCann nie przyniosły znaczących rezultatów - podało w sobotę w oparciu o źródła w policji Radio Observador.

Maddie McCann
fot. Metropolitan Police/Ferrari Press/East News, Filipe Amorim/AFP/East News

Trwające od wtorku poszukiwania śladów zaginionej w 2007 roku Madeleine McCann nie przyniosły znaczących rezultatów - podało w sobotę w oparciu o źródła w policji Radio Observador. Lizbońska rozgłośnia ustaliła, że celem ekip policyjnych z Portugalii, Wielkiej Brytanii i Niemiec było odnalezienie zwłok małej Brytyjki lub należącej do niej odzieży.

Poszukiwania Madeleine McCann. Są wyniki poszukiwań

„Podczas trwających trzy dni poszukiwań policjantom nie udało się znaleźć żadnych pozostałości biologicznych Maddie McCann” - poinformowało Radio Observador. Rozgłośnia sprecyzowała, że w wprawdzie w rejonie tamy wodnej na rzece Arade śledczy znaleźli „pewne rzeczy, ale nie mają one większego znaczenia” dla prowadzonego śledztwa.

W trwających od wtorku do czwartku poszukiwaniach funkcjonariuszom policji pomagały ekipy płetwonurków i psy tropiące, korzystano z georadarów. W kilku miejscach w sąsiedztwie zbiornika wodnego przekopano teren.

Redakcja poleca

3-letnia Maddie McCann zniknęła w tajemniczych okolicznościach wieczorem 3 maja 2007 roku z domu letniskowego, w którym wraz z rodziną przebywała na wakacjach przy Praia da Luz. W chwili jej zaginięcia rodzice byli z przyjaciółmi na kolacji w położonej nieopodal domu restauracji.

Według policji głównym podejrzanym o porwanie małej Brytyjki jest 45-letni Niemiec Christian Brueckner, który w latach 2000-2017 regularnie bywał w Algarve. Obecnie osadzony w niemieckim więzieniu Brueckner w 2005 roku dopuścił się w Algarve gwałtu na 72-letniej turystce z USA. Sprawcę ujęto po trwającym kilkanaście lat dochodzeniu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP