Obserwuj w Google News

Korea Północna wystrzeliła "nieokreślony pocisk balistyczny". Seul alarmuje

1 min. czytania
03.11.2022 14:51
Zareaguj Reakcja

Korea Północna wystrzeliła “nieokreślony pocisk balistyczny" - podała agencja Yonhap, powołując się na południowokoreańską armię. To kolejna czwartkowa próba reżimu z północy.

Korea Północna znów wystrzeliła pocisk
fot. JUNG YEON-JE/AFP/East News

Korea Północna wystrzeliła pocisk po tym, jak Seul i Waszyngton przedłużyły wspólne ćwiczenia sił powietrznych. Reżim Kim Dzon Una uznał, że to zła decyzja.

Od poniedziałku Korea Południowa i Stany Zjednoczone prowadzą jedne z największych ćwiczeń sił powietrznych w historii, z setkami południowokoreańskich i amerykańskich samolotów bojowych, w tym myśliwców F-35. Sojusznicy przeprowadzają całodobowe symulowane misje.

Redakcja poleca

Korea Północna znów wystrzeliła pocisk

Korea Północna wystrzeliła rano trzy rakiety, w tym jedną dalekiego zasięgu i dwie krótkiego w kierunku Morza Japońskiego. Według agencji Yonhap, powołującej się na opinie wojskowych ekspertów Korei Południowej, test z północnokoreańską rakietą dalekiego zasięgu najprawdopodobniej zakończył się niepowodzeniem. 

Pjongjang intensywnie strzelał również w środę. Spośród 20 wystrzelonych tego dnia pocisków jeden wylądował w pobliżu wód terytorialnych Korei Południowej. Na wyspie Ulleungdo, około 130 kilometrów od wschodniego wybrzeża kraju, ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

RadioZET.pl/AFP/Reuters