Obserwuj w Google News

Wypadek na wyciągu narciarskim. Ośmioletni chłopiec wyślizgnął się z krzesełka

1 min. czytania
15.02.2022 18:10
Zareaguj Reakcja

Na terenie ośrodka narciarskiego doszło do nieszczęśliwego wypadku. Ośmioletni chłopiec spadł z wysokości 9 metrów z wyciągu krzesełkowego w Schoeneck Vogtland w Saksonii na wschodzie Niemiec. Dziecko miało szczęście i przeżyło upadek bez poważnych obrażeń – poinformowała we wtorek policja.

wyciąg krzesełkowy
fot. Shutterstock.com (zdj. ilustracyjne)

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. „Jadący otwartym wyciągiem krzesełkowym chłopiec odwrócił się w trakcie jazdy, chcąc dokładniej przyjrzeć się ratownikom górskim” - informuje agencja dpa.

Niemcy: ośmiolatek spadł z wyciągu krzesełkowego

Ośmiolatek ześlizgnął się z krzesełka, a starszy brat, który z nim podróżował, nie był w stanie go utrzymać. Chłopiec został przetransportowany helikopterem do szpitala. Na szczęście dziecko nie doznało poważnych obrażeń.

Trwa dochodzenie w sprawie dokładnego przebiegu zdarzenia. Wiadomo, że bracia przebywali na terenie rekreacyjnym w Schoeneck pod opieką dziadków.

Redakcja poleca

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marzena Szulc