Obserwuj w Google News

Wielka tragedia. Polscy turyści porażeni piorunem w Tatrach Słowackich

1 min. czytania
15.08.2022 20:16
Zareaguj Reakcja

Dwóch turystów z Polski zostało porażonych piorunem w Tatrach Słowackich. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Popradzie.

Polscy turyści porażeni piorunem w Tatrach Słowackich
fot. Facebook/Horská záchranná služba

Słowackie górskie pogotowie ratunkowe (Horská záchranná služba) poinformowało, że w niedzielę ratownicy zostali wezwani do dwójki polskich turystów, którzy zostali porażeni piorunem na niebieskim szlaku prowadzącym na szczyt Krywań w Tatrach Słowackich.

Do poszkodowanych wysłano śmigłowiec ratowniczy, mimo że zdaniem HZS pogoda nie pozwalała na takie działania. Przed uderzeniem pioruna HZS wydała ostrzeżenia przed burzami w Tatrach Wysokich. Po dotarciu na miejsce okazało się, że jeden z turystów doznał poważnych obrażeń głowy i nie czuł kończyn. Został przetransportowany do szpitala w Popradzie. 

Redakcja poleca

Polacy porażeni piorunem w Tatrach Słowackich

Drugi Polak, 33-latek, został bezpośrednio trafiony przez piorun. Nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł na miejscu. 

Ciało turysty przetransportowano śmigłowcem w okolice Szczyrbskiego Jeziora, a później samochodem do Starego Smokowca niedaleko Popradu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP