Obserwuj w Google News

Auto przejechało 25 km z nieprzytomnym kierowcą. Z autostrady pojazd zdjęła policja

PAP
1 min. czytania
15.08.2022 13:03
Zareaguj Reakcja

Samochód z nieprzytomnym kierowcą przejechał w niedzielę autostradą ponad 25 kilometrów, zanim policji udało się go zatrzymać - informuje belgijski dziennik „Het Nieuwsblad”. Samochód miał włączony tempomat i system korekty jazdy utrzymujący go na pasie ruchu.

Samochód jechał bez kierowcy 25 km
fot. Victor Martin Dorronsoro/Shutterstock (ilustracyjne)

Do zdarzenia doszło na autostradzie E314 w północnej Belgii. Jak donosi gazeta, jadący autostradą kierowcy zauważyli, że samochód marki Renault Clio porusza się lekkim zygzakiem i powiadomili policję. Policjanci ustalili, że za kierownicą znajduje się nieprzytomny mężczyzna i podjęli próbę zatrzymania pojazdu.

Redakcja poleca

Auto jechało samo po tym, jak zasłabł kierowca

Jadąc przed nim radiowozem, doprowadzili do w miarę delikatnego zetknięcia pojazdów zderzakami, po czym zaczęli hamować i dzięki tym manewrom udało się zatrzymać auto. Nieprzytomny kierowca został przewieziony do szpitala. Stan jego zdrowia nie jest znany.

Policjanci stwierdzili, że pojazd mógł poruszać się sam dzięki włączonemu tempomatowi i systemowi korekty jazdy utrzymującego go na pasie ruchu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Andrzej Pawluszek