Obserwuj w Google News

Wielka Brytania. Polak próbował wwieźć na pace tira ponad 100 kg kokainy

1 min. czytania
14.05.2021 12:54
Zareaguj Reakcja

Polski kierowca ciężarówki został aresztowany przy próbie wwiezienia do Wielkiej Brytanii 107 kilogramów kokainy, której szacunkowa, czarnorynkowa wartość wynosi 8,5 mln funtów - podały lokalne media angielskie.

Polski kierowca tira próbował przemycić kokainę do Wielkiej Brytanii
fot. National Crime Agency

28-letni Łukasz W., który na stałe mieszka w Polsce, został zatrzymany za próbę przemytu narkotyków w środę w porcie Harwich, we wschodniej części Wielkiej Brytanii, dokąd przypłynął promem z Hoek van Holland w Holandii. Jak się okazało, pomiędzy transportowanymi przez niego pralkami i suszarkami bębnowymi ukryte były paczki z kokainą. Łącznie znajdowało się tam aż 107 kilogramów tego narkotyku.

28-letni kierowca tira z Polski próbował wwieźć 107 kg kokainy do Wielkiej Brytanii

W czwartek Polak stanął na wstępnej rozprawie przed sądem magistrackim w Colchester, a właściwy proces rozpocznie się 10 czerwca przed sądem koronnym w Ipswich. Do tego czasu kierowca pozostanie w areszcie.

Redakcja poleca

– To duża ilość kokainy, której wartość wyniosłaby około 8,5 miliona funtów, gdyby została podzielona na części i sprzedana na ulicach Wielkiej Brytanii. Jej utrata będzie dużym ciosem dla siatki przestępczej, która prawdopodobnie stoi za tą próbą importu i teraz nie będzie mogła zainwestować zysków w inną działalność przestępczą - powiedziała Lydia Bloomfield z regionalnego biura Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA).

RadioZET.pl/PAP