Obserwuj w Google News

Władimir Putin ma kilku sobowtórów? "Osobiście od razu ich zauważam"

1 min. czytania
02.10.2022 11:47
Zareaguj Reakcja

Władimir Putin ma co najmniej trzech sobowtórów - uważa szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) generał Kyryło Budanow, cytowany w niedzielę przez portal NW.

władimir putin
fot. PAP

Władimir Putin ma co najmniej trzech sobowtórów - przekonuje generał Kyryło Budanow. - Nie jestem "putinoznawcą", tak to ujmijmy. Moim zdaniem istnieją trzy sobowtóry, których osobiście od razu zauważam - powiedział. Podkreślił, że w ukraińskim wywiadzie pracują specjaliści zajmujący się tą kwestią.

Redakcja poleca

"Putin ma co najmniej trzech sobowtórów"

Jak przypomniała w niedzielę agencja UNIAN, w mediach co pewien czas pojawiają się informacje o sobowtórach Putina. Obserwatorzy dostrzegali np. zmiany na twarzy polityka, inny sposób zachowania oraz odmienny wzrost.

W lipcu ukraińskie służby podawały podobne informacje. - Władimir Putin mógł nie pojawić się osobiście podczas wizyty w Teheranie, gdzie podpisano umowę o eksporcie zboża z Ukrainy, a zostać zastąpiony przez sobowtóra - mówił wówczas Kyryło Budanow.

Ukraiński wojskowy w rozmowie ze stacją telewizyjną 1+1 skomentował wideo, na którym widać, jak Putin opuszcza samolot w stolicy Iranu. Zdaniem Kyryłowa Putin nie przypominał siebie na tym nagraniu.

- Proszę spojrzeć na moment, kiedy Putin wysiada z samolotu. Czy to w ogóle jest Putin? - pytał.

RadioZET.pl/ PAP/ Telegram