Obserwuj w Google News

Wojska Ukrainy dotarły do Izium i granicy z Rosją. "Przygotujcie się, okupanci"

2 min. czytania
11.09.2022 20:21
Zareaguj Reakcja

Wojska Ukrainy dotarły już do Iziumu oraz do kolejnego punktu granicznego z Rosją – wynika z nagrań publikowanych przez resort obrony Ukrainy i tamtejsze media. "Ukraina przywróci swoją integralność terytorialną, w tym Donbas i Krym" - przekazało ministerstwo obrony.

Żołnierze Ukrainy dotarli do granicy z Rosją
fot. screen Liveuamap/Twitter.com

Armia Ukrainy wyzwala kolejne miejscowości w obwodzie charkowskim. W ramach udanej ofensywy Ukraińcy dotarli do kolejnego przejścia granicznego z Rosją.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym żołnierze 130. batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej meldują dotarcie do przejścia Hoptiwka-Niechotiejewka, na północ od Charkowa. "Ukraina przywróci swoją integralność terytorialną, w tym Donbas i Krym. Przygotujcie się, okupanci" - przekazało na nagraniu ministerstwo obrony Ukrainy.

Ukraińskie wojsko w Iziumie i na granicy z Rosją. Są nowe nagrania

To nie koniec spektakularnych sukcesów wojsk Ukrainy. W sieci pojawia się coraz więcej nagrań wskazujących na wyzwolenie miejscowości Izium. Agencja informacyjna UNIAN opublikowała na serwisie Telegram nagranie, na którym żołnierz ukraiński wypowiada się - jak twierdzi - z głównego plac Iziumu: - Pali się budynek administracji lokalnej [...]. To nic, odnowimy. A Izium był, jest i będzie ukraiński" - mówi.

Rosyjski resort obrony potwierdził, że wojska Putina wycofały się z okupowanych miejscowości w obwodzie charkowskim, jednak przemilczał fakt, że jest to odwrót zaatakowanych oddziałów. Rosjanie informowali o "planowym wycofywaniu wojsk" oraz "dywersji".

Dowódca armii Ukrainy, generał Walerij Załużny, przekazał w niedzielę 11 września, że obrońcy wyzwolili w ciągu tygodnia teren o powierzchni 3 tys. kilometrów kwadratowych.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Unian.ua/Twitter