Obserwuj w Google News

Byk zaatakował mężczyzn. Tragedia podczas corocznej gonitwy

2 min. czytania
25.09.2023 09:44
Zareaguj Reakcja

Tragedia w czasie gonitwy byków w Pobla de Farnals w prowincji Walencja w Hiszpanii. Nie żyje 61-latek, a 63-latek znajduje się w szpitalu. Organizatorzy odwołali pozostałą część tego wydarzenia.

Atak byka w Hiszpanii
fot. Levante_emv

W sobotę 23 września w miejscowości Pobla de Farnals w prowincji Walencja w Hiszpanii odbywała się coroczna gonitwa byków. W trakcie wydarzenia około godziny 19 jeden z byków zaatakował dwóch mężczyzn w wieku 61 i 63 lat, którzy nie zdążyli schować się w wyznaczonym miejscu. Obaj uczestnicy zostali ranieni rogami. "Byli to członkowie grupy Comissió de Bous, która zorganizowała gonitwę byków w mieście" - podaje Levante - El Mercantil Valenciano.

Ranni mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala. Młodszy z nich doznał poważnych obrażeń płuc i wątroby, przeprowadzono pilną operację. Niestety mimo wysiłku lekarzy oraz personelu medycznego 61-latek zmarł. Drugi poszkodowany doznał urazu kończyn dolnych i przebywa w szpitalu.

Redakcja poleca

Tragedia podczas gonitwy byków w Pobla de Farnals. Impreza została odwołana

Po tragicznych wydarzeniach organizatorzy imprezy postanowili odwołać nocną gonitwę byków. W sieci ponownie rozgorzała dyskusja dotycząca organizacji tego typu wydarzeń. "Nie dla imprez z bykami!", "Straciliśmy już rachubę dotyczącą liczby rannych i zabitych, którzy uczestniczyli w tym absurdalnym barbarzyństwie, które chcą zamaskować jako tradycję i popularne święto".

Działacze społeczni z grupy PACMA stworzyli w internecie petycję do hiszpańskich władz, która ma na celu zakończenie organizowania gonitw byków oraz innych wydarzeń związanych z tymi zwierzętami. Pod wnioskiem podpisało się ponad 35 tys. internautów.

Nie przegap