Obserwuj w Google News

"Rozpad Rosji nieuchronny. Mówi się o przeniesieniu stolicy"

1 min. czytania
14.03.2023 23:06
Zareaguj Reakcja

Rozpad Rosji jest nieuchronny, już teraz mówi się tam o przenoszeniu stolicy bardziej w głąb kraju - powiedział we wtorek Ołeksij Daniłow, szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO), cytowany przez agencję Ukrinform.

Wizyta Putina w fabryce samolotów w Buriacji
fot. EPA/VLADIMIR GERDO /SPUTNIK/KREMLIN /Wizyta Putina w fabryce samolotów w Buriacji, 14 marca 2023 r.

Spekulacje o tym, że Federacja Rosyjska może się rozpaść pojawiają się coraz częściej. Taki pogląd po raz kolejny wygłosił Ołeksij Daniłow. 

- Rosja się rozpada, Rosja nie będzie w takich granicach i nie można już zatrzymać tego procesu. Skoro o tym problemie zaczyna mówić sam Hitler o nazwisku Putin, to bierzcie pod uwagę, że tak jest i że coś się będzie działo - oświadczył Daniłow na antenie publicznej telewizji.

Redakcja poleca

Daniłow: Rozpad Rosji jest nieuchronny

Ukraiński polityk dodał, że już teraz prowadzone są rozmowy dotyczące przeniesienia stolicy w głąb Rosji i toczy się już wiele innych procesów. Daniłow wcześniej mówił również, że 24 lutego 2022 r. był "początkiem rozkładu Federacji Rosyjskiej" - przypomina Ukrinform. 

W rozmowie z portalem RadioZET.pl rosyjski pisarz Dmitrij Głuchowski zauważył, że w Rosji o jej rozpadzie mówi się od dawna. - Rzeczywiście, jest takie paranoiczne wręcz przekonanie, że Rosja się rozpadnie. Z zewnątrz wygląda na zunifikowane, mocne i solidne państwo, ale wewnątrz zawsze występował ten irracjonalny strach, że to wszystko pochłonie piekło, gdy np. skończą się pieniądze, gdy spadną ceny ropy, gdy Putin zostanie obalony. Że bez silnej ręki wszystko to zostanie rozerwane na strzępy przez naturalne siły odśrodkowe - powiedział Głuchowski.

RadioZET.pl/PAP