Obserwuj w Google News

Dwulatka znaleziona martwa. Ze żłobka odebrała ją niania

PAP
1 min. czytania
21.09.2023 18:22
Zareaguj Reakcja

Na wsi niedaleko Hanoi znaleziono ciało niespełna dwuletniej dziewczynki, którą wcześniej porwała dla okupu zatrudniona przez jej rodziców niania – podał w czwartek wietnamski portal VNEXpress.

dziecko
fot. MANAN VATSYAYANA/AFP/East News (zdj. ilustracyjne)

27-letnia niania Giap Thi Huyen Trang we wtorek po południu odebrała dziecko ze żłobka na przedmieściach Hanoi i odjechała na skuterze. Tego samego dnia zażądała od rodziców okupu w wysokości 1,5 mld dongów (267,5 tys. zł).

Wietnam. Niania porwała dwulatkę. Dziewczynka nie żyje

Zwłoki 21-miesięcznego dziecka znaleziono w środę rano w rowie melioracyjnym we wsi Me So, około 13 km od jej żłobka i miejsca zamieszkania.

Rodzina zatrudniła Trang mniej więcej miesiąc temu. Do jej obowiązków należało między innymi odbieranie dziecka ze żłobka. Kobieta jest wciąż poszukiwana przez policję – podał VNExpress.

Temat porwań nieletnich w Wietnamie pojawia się w mediach najczęściej w kontekście międzynarodowego handlu ludźmi, szczególnie przemytu i sprzedaży uprowadzonych młodych Wietnamek do Chin, gdzie są zmuszane do małżeństwa lub prostytucji.

Prasa opisywała jednak również przypadki porwań dla okupu. Na przykład w sierpniu br. były wysokiej rangi funkcjonariusz policji drogowej w Hanoi został aresztowany za uprowadzenie 7-letniego chłopca, by wymusić pieniądze od jego rodziny – informował portal Vietnam News.

Nie przegap