Obserwuj w Google News

Tragiczne zderzenie pociągów. Nawet 50 zabitych i 300 rannych

1 min. czytania
02.06.2023 19:50
Zareaguj Reakcja

Ogromna katastrofa kolejowa we wschodnich Indiach. Co najmniej 50 osób zginęło, a 300 zostało rannych i przewiezionych do szpitali w wyniku wykolejenia się pociągu pasażerskiego po zderzeniu z innym składem w piątek w stanie Orisa - informuje agencja Reutera za lokalnymi mediami.

Katastrofa kolejowa
fot. Nexta/Twitter (screen)

Ok. 200 osób może być uwięzionych pod wykolejonymi wagonami. Trwa akcja ratunkowa. Ratownicy, z pomocą lokalnych mieszkańców, próbują ich uwolnić. Według różnych źródeł zginęło od 28 do 50 osób. Ten tragiczny bilans może się zmienić.

Do wypadku doszło w pobliżu stacji kolejowej w miejscowości Bahanaga. Na miejsce zdarzenia wysłano prawie 50 ambulansów, jednak ze względu na dużą liczbę rannych do przewożenia poszkodowanych używane są także autobusy - przekazał Pradeep Jena, przedstawiciel władz stanu Orisa.

Redakcja poleca

Indie. Katastrofa kolejowa w stanie Orisa. Nie żyje nawet 50 osób

Premier Indii Narendra Modi zapewnił, że na miejsce wypadku kierowana jest "wszelka możliwa pomoc". Jeden z pasażerów Gobinda Mondal wydostał się z pociągu po wypadku przez okno, o czym opowiedział przez telefon w kanale informacyjnym News 18 Bangla.

- Straciłem wszelką nadzieję. Myślałem, że zginiemy. Byłem wśród pasażerów, którym udało się wydostać z wagonu przez rozbite okno. Zostaliśmy zabrani do ambulatorium w celu udzielenia pierwszej pomocy. Jesteśmy bezpieczni, ale widziałem kilku rannych. Jeden z nich skarżył się na ból w klatce piersiowej - powiedział Mondal.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP