Obserwuj w Google News

Potężna eksplozja na stacji benzynowej w Górskim Karabachu. Jest wielu rannych

1 min. czytania
25.09.2023 23:39
Zareaguj Reakcja

W wyniku wybuchu, do którego doszło w poniedziałek na stacji benzynowej w stolicy Górskiego Karabachu, Stepanakercie, rannych zostało ponad 200 osób, większość ciężko - poinformowała agencja Reutera, powołując się na lokalne władze.

wybuch na stacji benzynowej
fot. Associated Press/East News

Większość rannych jest w stanie ciężkim lub bardzo ciężkim - informuje Reuters, powołując się na miejscowego rzecznika praw człowieka. Osoby te powinny zostać przetransportowane do szpitali poza enklawą, ponieważ w Górskim Karabachu nie ma do tego odpowiedniej infrastruktury.

Wybuch w Górskim Karabachu. Ponad 200 rannych

W Górskim Karabachu, zamieszkałej w większości przez Ormian enklawie na terenie należącym de iure do Azerbejdżanu, 19 września wybuchły walki, których stroną inicjującą był Azerbejdżan. Jego wojska szybko uporały się z broniącymi się Ormianami. 21 września ogłoszono zawieszenie broni.

W poniedziałek rano armeński rząd informował, że do kraju przybyło już kilka tysięcy ormiańskich uchodźców z Górskiego Karabachu. Według władz w Erywaniu obawiają się oni czystek etnicznych po odzyskaniu pełnej kontroli nad enklawą przez władze w Baku.

Władze Azerbejdżanu oświadczyły, że każdy, kto pragnie opuścić zdobytą przez Baku enklawę i wyjechać do Armenii, będzie miał zapewnioną taką możliwość oraz darmowe paliwo. Na drogach prowadzących z Górskiego Karabachu do Armenii pojawiły się korki.

Nie przegap