Obserwuj w Google News

Putin na moście Krymskim. Internauci od razu to zauważyli. "Stawiam każde pieniądze"

2 min. czytania
05.12.2022 17:47
Zareaguj Reakcja

Władimir Putin pojawił się na moście Krymskim, łączącym Rosję z okupowanym Krymem – poinformował portal Hromadske, powołując się na komunikat Kremla. Internauci nie mają wątpliwości: "To sobowtór" - piszą.

Władimir Putin
fot. POOL EPA/Associated Press/East News/kremlin.ru

Władimir Putin odbył przejażdżkę po moście Krymskim, po raz pierwszy od wybuchów na początku października. Ukraiński portal zaznaczył, że jako potwierdzenie tej wiadomości w Rosji opublikowano nagranie z wnętrza samochodu, za którego kierownicą jechał rosyjski dyktator. Towarzyszył mu wicepremier Marat Chusnullin, który odpowiadał za naprawę mostu.

Redakcja poleca

Putin na moście Krymskim. "Ten wygląda na grubszego niż ostatni"

- Jedziemy prawą stroną. Lewa strona mostu, jak rozumiem, jest sprawna, ale mimo to wymaga dokończenia. Musimy doprowadzić ją do idealnego stanu - skomentował podróż przywódca Kremla, cytowany przez agencję Interfax.

Nagranie zostało pokazane na antenie kanału telewizyjnego Rossija-24. Fragment wideo z Putinem za kółkiem opublikował na Twitterze m.in. doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

"Putin odwiedził most Kerczeński (most Krymski - red.) i przejechał pasem, który został naprawiony po wybuchu. Rozmawiał też z robotnikami budowlanymi. Myślicie, że naprawdę tam był?" - zapytał.

Internauci zastanawiali się, czy to możliwe, że gospodarz Kremla rzeczywiście opuścił bunkier i pokazał się publicznie. "Stawiam każde pieniądze, że to jego sobowtór, nie Putin"; "Sobowtór. Ten Putin wygląda na grubszego niż ostatni, którego widzieliśmy w telewizji"; "Obstawiam, że Putin nigdy tam nie był. Albo chwyt medialny, albo sobowtór Putina, biorąc pod uwagę kąty filmowania" - czytamy w komentarzach pod postem ukraińskiego polityka. Przypomnijmy, w październiku szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) generał Kyryło Budanow, stwierdził, że sam rozpoznaje trzech sobowtórów Putina.

W październiku na moście Krymskim doszło do wybuchu, w wyniku którego uszkodzona została część samochodowa tej trasy, ważnej dla przerzutu wojsk i dostaw dla sił rosyjskich, atakujących południe Ukrainy. Rosja oskarżyła o ten akt dywersji ukraińskie służby specjalne.

RadioZET.pl/Hromadske/Interfax/PAP/Twitter