Obserwuj w Google News

Putin reaguje na ofensywę Ukrainy. Zaskakujące słowa dyktatora

2 min. czytania
09.06.2023 18:59
Zareaguj Reakcja

Prezydent Rosji Władimir Putin zareagował na wzmożone ataki sił Ukrainy w rejonie Zaporoża. Ocenił, że "reżim Kijowa nie osiągnął swoich celów" w ofensywie, ale zaznaczył, że wciąż wojska Kijowa "mają potencjał do ponawiania ataków".

Putin reaguje na ofensywę Ukrainy
fot. HANDOUT/AFP/East News

Władimir Putin odniósł się do nasilonych ataków wojsk Ukrainy na froncie w pobliżu Zaporoża. Siły Kijowa ruszyły z natarciem na pozycje Rosjan, okupujących te ziemie od około roku.

- Z całą pewnością możemy stwierdzić, że ta ukraińska ofensywa się rozpoczęła – powiedział Putin w wywiadzie wideo opublikowanym m.in. na Telegramie i Twitterze. - Ale wojska ukraińskie nie osiągnęły swoich celów w żadnym obszarze walki – zapewnił dyktator z Kremla, cytowany przez agencję AFP oraz kremlowską agencję TASS.

Putin reaguje na ofensywę Ukrainy. "Niepowodzenie, bohaterstwo Rosjan"

Putin przekonywał, że "niepowodzenie ukraińskiej kontrofensywy wynika z odwagi i bohaterstwa rosyjskich żołnierzy". TASS podał, że Putin podkreślił też skuteczność przygotowanej obrony Rosjan w okupowanym obwodzie zaporoskim.

Redakcja poleca

I dalej w perfidny sposób kłamał w sprawie wojny prowadzonej przez Rosjan w Ukrainie. - Ta tragedia jest spowodowana wydarzeniami, które miały miejsce w poprzednich latach. A odpowiedzialność za tę tragedię spoczywa całkowicie na obecnym reżimie kijowskim, którego przywódcy doszli do władzy po zamachu stanu – podsumował Putin, cytowany przez TASS.

Armia rosyjska od kilku dni twierdzi, że odpiera ataki na południu Ukrainy, które miałyby być wstępną fazą ofensywy Kijowa. W ostatnich godzinach w sieci krąży nagranie, na którym widać uszkodzony sprzęt zachodniej produkcji armii Ukrainy, w tym czołg Leopard. Ukraińska armia nie udziela szerszych informacji o działaniach ofensywnych.

RadioZET.pl/AFP/Tass.ru