Obserwuj w Google News

W USA zderzyły się dwa samoloty. Nie żyją piloci

1 min. czytania
18.09.2023 07:50
Zareaguj Reakcja

Dwóch pilotów zginęło w zderzeniu samolotów w USA. Maszyny rozbiły się podczas niedzielnych zawodów lotniczych w Reno w Teksasie. Nikt inny nie doznał obrażeń.

North American T-6G
fot. Shutterstock

Pokaz lotniczy rozpoczął się w niedzielę (17.09) o godzinie 13:45 czasu miejscowego. Pół godziny później samoloty runęły na ziemię. Władze stowarzyszenia lotniczego w Reno (RARA) poinformowały, że maszyny zderzyły się w powietrzu podczas schodzenia do lądowania. Po wypadku zawody odwołano.

Federalna Administracja Lotnictwa poinformowała, że w powietrzu zderzyły się jednosilnikowy North American T-6G i jednosilnikowy North American AT-6B. W wypadku zginęli Nick Macy i Chris Rushing. Tylko oni byli na pokładach samolotów. Obaj byli wysoko wykwalifikowanymi pilotami i zwycięzcami w klasie T-6.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu, Federalna Administracja Lotnicza i lokalne władze współpracują w celu ustalenia przyczyny wypadku. "Bezpieczeństwo jest najważniejszą kwestią i przez cały rok pracujemy, aby zorganizować jak najbezpieczniejsze zawody – stwierdziło w komunikacie stowarzyszenie RARA. Coroczne wydarzenie na lotnisku Reno Stead odbywa się od prawie 60 lat.

Nie przegap