Obserwuj w Google News

Sołowjow grzmi o ataku na Polskę. "Wkroczenie do Warszawy można sobie łatwo wyobrazić"

2 min. czytania
30.12.2022 13:00
Zareaguj Reakcja

Czołowy propagandysta Putina i zwolennik całkowitego zniszczenia Ukrainy, Władimir Sołowjow, rozwodził się w swoim programie nad uderzeniem na Polskę. Stwierdził, że z łatwością wyobraża sobie wkroczenie czeczeńskich sił specjalnych do Warszawy. - Żeby po prostu sprawdzić, jak się ma sytuacja – mówił na wizji.

Sołowjow o ataku na Polskę
fot. screen Anton Gerashchenko/Twitter

Władimir Sołowjow raz za razem demonstruje w kremlowskich mediach agresywny, prowojenny przekaz. Tym razem stwierdził, że wobec zmasowanych dostaw ciężkiego sprzętu wojennego z Zachodu dla Ukrainy, dla Rosji utworzyła się nowa szansa. 

- Kraje Zachodu dostarczają dużo systemów obrony powietrznej, ciężkiego sprzętu i pocisków. To oznacza, że są nagie, że możliwe jest uderzenie na ich tyły – dowodził na wizji Sołowjow.

Propagandysta Putina: "Wyobrażam sobie, jak wkraczają do Warszawy"

Następnie przyznał, że wyobraża sobie zajęcie Warszawy i wskazał, które siły Rosji tego mogą dokonać. Przyznał, że stolicę Polski zajęłyby czeczeńskie siły specjalne "Achmat", podległe Ramzanowi Kadyrowowi, "żeby po prostu sprawdzić, jak się ma sytuacja". - Mogę sobie to z łatwością wyobrazić – powiedział.

Sołowjowowi chodzi o 141 Specjalny Pułk Zmotoryzowany im. Achmata Kadyrowa (ojca Ramzana, przyp.). Jednostka brała udział w agresji na Ukrainie, w pierwszych dniach wojny walczyła o zdobycie lotniska Hostomel pod Kijowem. W kwietniu doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz przyznał, że czeczeńskie siły specjalne brały udział w rzezi cywilów w Buczy. Ze względu na zwyczaj umieszczania przez kadyrowców na Tik-Toku lub w innych serwisach społecznościowych zainscenizowanych filmików, na których ostrzeliwują i szturmują puste budynki, piwnice lub krzaki, określani są ironicznie "tiktokową armią", "tiktokowym wojskiem" lub "tiktokowymi oddziałami".

Nagranie z fragmentem z programu Sołowjowa w kanale Rossija 1 udostępnił w sieci doradca szefa MSW Anton Gerashchenko.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Twitter