Obserwuj w Google News

Tragedia na weselu. Nie żyje babcia panny młodej, kilkadziesiąt osób poszkodowanych

1 min. czytania
31.07.2023 19:50
Zareaguj Reakcja

Około 40 osób rozchorowało się na weselu w Peñaranda de Bracamonte w hiszpańskiej prowincji Salamanka. Wszyscy poszkodowani mieli objawy zatrucia pokarmowego. Zmarła babcia panny młodej, ale na razie nie wiadomo, czy śmierć nastąpiła z powodu zatrucia. Wszczęto dochodzenie epidemiologiczne.

Zdj. ilustracyjne
fot. CESAR MANSO/AFP/East News

Tragedię na weselu w mieście Peñaranda de Bracamonte, położonym ponad 170 km na zachód od Madrytu, opisał lokalny portal Salamanca24Horas. Uczestnicy wesela zjedli kolację w restauracji Las Cabañas de Peñaranda. Około 40 osób miało objawy zatrucia, poszkodowani otrzymali pomoc medyczną. 

Jedna osoba zmarła. Ofiara śmiertelna to babcia panny młodej, ale na razie nie wiadomo, czy jej śmierć jest związana z zatruciem. Zlecono sekcję zwłok, aby ustalić przyczynę zgonu.

Redakcja poleca

Masowe zatrucie na weselu w Hiszpanii

Trwa również dochodzenie epidemiologiczne. Do restauracji wysłano specjalistów, którzy pobrali próbki. 

Burmistrz Peñaranda de Bracamonte Carmen Ávila złożyła kondolencje krewnym zmarłej kobiety w oświadczeniu cytowanym przez agencję EFE i życzyła szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim poszkodowanym.

Babcia panny młodej nie żyje

Podkreśliła również, że jest jej bardzo przykro. Zapewniła, że w restauracji, w której odbywało się wesele, personel “bardzo dba” o jakość produktów i obsługi, a lokal cieszy się wysoką renomą nie tylko w Peñarandzie. - Jest to restauracja, która nigdy nie miała problemów, chociaż czasami takie rzeczy się niestety zdarzają - powiedziała burmistrz, cytowana przez “El Mundo”. Wśród prawie czterdziestu osób, które miały objawy zatrucia pokarmowego, są mieszkańcy Peñaranda de Bracamonte, a także goście, którzy przyjechali z innych regionów Hiszpanii.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"El Mundo"/Salamanca24Horas