Obserwuj w Google News

Tragiczny finał poszukiwań 4-latki. Policja znalazła ciało dziewczynki

2 min. czytania
18.01.2023 14:46
Zareaguj Reakcja

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 4-letniej Atheny Brownfield z Oklahomy. Ciało dziewczynki było zakopane około 20 km od jej domu. Śledczy uważają, że zamordował ją mężczyzna, który razem z żoną opiekował się Atheną oraz jej 5-letnią siostrą.

Athena Brownfield
fot. Oklahoma State Bureau of Investigation

4-letnia Athena Brownfield była poszukiwana od 10 stycznia. Tego dnia listonosz natknął się na jej 5-letnią siostrę, błąkającą się bez opieki przed domem w mieście Cyril w Oklahomie, w którym mieszkały dziewczynki. Policja aresztowała opiekunów dzieci - 36-letniego Ivona Adamsa i jego żonę, 31-letnią żonę Alysię Adams. We wtorek śledczy znaleźli ciało dziewczynki pochowane 20 km od jej domu i postawili zarzut zabójstwa Adamsowi. 

CNN ujawniło szokujące szczegóły śledztwa. Żona oskarżonego o zabójstwo mężczyzny zeznała 12 stycznia, że jej mąż pobił Athenę w noc Bożego Narodzenia. Z zeznań wynika, że dziewczynka “nie ruszała się, a jej oczy były ledwo otwarte”. Kobieta powiedziała policji, że później Ivon Adams położył dziewczynkę na ziemi i uderzył co najmniej trzy razy w klatkę piersiową. Po tych ciosach dziewczynka więcej się nie poruszyła.

Redakcja poleca

USA. 4-letnia Athena Brownfield nie żyje

31-latka powiedziała, że po zamordowaniu dziecka jej mąż zabrał ciało do swojego starego domu w Rush Springs, około 20 kilometrów od Cyril, i zakopał je “w pobliżu płotu”. Rzeczywiście funkcjonariusze znaleźli zwłoki dziewczynki na terenie hrabstwa Grady, gdzie leży Rush Springs.

Ivon Adam został aresztowany w czwartek w Arizonie. Oprócz zarzutu zabójstwa odpowie przed sądem również za zaniedbanie dziecka. Ten zarzut postawiono też jego żonie, która jest oskarżona też o to, że nie chroniła dziewczynki przed mężem. Kobieta nie przyznała się do winy. 

Motyw 36-latka nie jest jeszcze znany. Wiadomo natomiast, że Athena była spokrewniona z jego żoną.

Policja przesłuchała biologiczną matkę dziewczynek. Ustalono, że para, której przyznano opiekę nad dziewczynkami około dwa lata temu, nie zabierała Atheny na badania kontrolne do lekarza, a jej starszej siostry nie zapisała do szkoły.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/CNN