Obserwuj w Google News

Tragiczny wypadek na autostradzie. Trasa będzie zamknięta do wtorku

1 min. czytania
18.09.2023 13:58
Zareaguj Reakcja

Tragiczny wypadek na autostradzie A2 w pobliżu Helmstedt w Niemczech. Doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych, jeden z nich stanął w płomieniach. Kierowca ciężarówki, która spłonęła, poniósł śmierć na miejscu wypadku.

Pożar ciężarówki
fot. PRZEMYSLAW JACH/REPORTER

W poniedziałek 18 września około godziny 9 na autostradzie A2 w pobliżu Helmsted w Niemczech doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierowca ciężarówki przewożącej akumulatory litowo-jonowe najechał na tył cysterny. Mężczyzna został zakleszczony w rozbitej kabinie pojazdu. Na skutek zderzenia doszło do pożaru transportowanych akumulatorów.  "Kierowca zginął na miejscu" - podaje NDR.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Straż pożarna wydała ostrzeżenie o zagrożeniu niebezpiecznymi substancjami, które wydzielały się podczas pożaru. Ogień został już opanowany i obecnie nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców.

Redakcja poleca

Autostrada A2 będzie zamknięta do wtorku

Na miejscu tragicznego w skutkach wypadku wciąż pracują służby. Trwa wyjaśnienie przyczyn oraz okoliczności tego zdarzenia. "Prace porządkowe utknęły w martwym punkcie" - podaje NDR. Według straży pożarnej spalone akumulatory trzeba stopniowo schładzać, dopiero po kilkunastu godzinach będzie można rozpocząć sprzątanie i odholować zniszczone pojazdy.

Autostrada A2 w rejonie miejscowości Rennau pod Helmsted jest zablokowana w kierunku Hanoweru. Utrudnienia mogą potrwać do wtorku, 19 września.

Nie przegap