Obserwuj w Google News

16-latka zasztyletowana w parku. Wyszło na jaw, jak zbrodnię zaplanowali młodzi oprawcy

2 min. czytania
29.11.2023 06:16
Zareaguj Reakcja

Morderstwo 16-letniej Brianny Ghey, której ciało zostało odnalezione w parku w Culchect (Wielka Brytania) było planowane przez o rok młodszych nastolatków. BBC i inne brytyjskie media ujawniły szokujące okoliczności zabójstwa transpłciowej Brianny, które ujrzały światło dzienne w trakcie procesu. „Chcę ją dźgnąć przynajmniej raz, nawet jeśli nie żyje”, czy „chcę zobaczyć, czy krzyczy jak mężczyzna czy dziewczyna” – SMS-ami tej treści wymieniali się oskarżeni 15-latkowie.

Brianna Ghey morderstwo
fot. screen: BBC

Zwłoki zamordowanej 16-letniej Brianny odnaleziono 11 lutego przez ludzi spacerujących z psami po parku w Culcheth w hrabstwie Cheshire. W trakcie sekcji ustalono, że oprawcy zadali Briannie 28 ciosów nożem.

Oskarżeni w sprawie są 15-latkowie – chłopak i dziewczyna z tej samej szkoły, do której chodziła Brianna. Konsekwentnie zaprzeczają postawionym im zarzutom morderstwa.

Wielka Brytania. Przerażająca śmierć 16-latki. "Chcę ją dźgnąć"

Brianna była dziewczyną transpłciową, ale pierwotnie służby informowały, że nie miało to związku z morderstwem. Nie wykluczano zabójstwa na tle nienawiści. W trakcie procesu wyszły jednak na jaw SMS-y, którymi wymieniali się oprawcy Brianny. Ich szokująca treść dowodzi, że przypatrywali się swojej ofierze od dłuższego czasu. Wiadomości tekstowe są najmocniejszymi dowodami przeciw oskarżonym. BBC informuje wprost, że SMS-y pokazują, że 15-latkowie były „zaabsorbowani przemocą, torturami i śmiercią”.

Redakcja poleca

Prokurator Deanna Heer stwierdziła, że wiadomości „pokazują, jak wspólnie planowali zabić Briannę" oraz "w jaki sposób faktycznie została zabita”. Przed sądem w Manchesterze wyszło na jaw, że chłopak i dziewczyna korespondowali o swoim zamiarze już w listopadzie 2022 roku.

W wiadomościach pojawiał się wątek transpłciowości Brianny. "Jeśli rzeczywiście zabiję chłopca M." - pisał chłopak. "Jeśli jutro nie uda nam się pozyskać chłopca E. (chcieli wciągnąć innych ludzi w zabójstwo - red.), możemy zabić Briannę" - odpisywała dziewczyna. Podkreślała też: "Uwielbiam oglądać filmy z torturami". Z wiadomości z 1 stycznia sąd dowiedział się np. że chłopak kupił narzędzie zbrodni. "Wydałem pieniądze, kupiłem nóż" - ujawnia BBC.

W innej wiadomości oskarżony nastolatek miał napisać, że "chce zobaczyć, czy Brianna krzyczy jak mężczyzna, czy kobieta". Oskarżona nastolatka odpisywała: "Chcę ją dźgnąć przynajmniej raz, nawet jeśli nie żyje, bo to zabawne, lol". Brianna otrzymała 28 ciosów nożem, w tym w głowę, szyję, plecy i klatkę piersiową. Proces ma potrwać jeszcze kilkanaście tygodni.

Źródło: Radio ZET/BBC.com.uk

Nie przegap