Obserwuj w Google News

Szokujące sceny na polu walki. To Rosjanie zrobili ze swoim towarzyszem

2 min. czytania
28.11.2023 12:21
Zareaguj Reakcja

W sieci pojawiło się nagranie ukazujące, w jaki sposób rosyjscy żołnierze traktują na polu bitwy swoich kolegów. Ranny Rosjanin został porzucony przez towarzyszy, którzy w dodatku na "pożegnanie" zabrali mu wojskowy płaszcz.

To Rosjanie zrobili ze swoim kolegą
fot. Twitter: Przemek Shura

Ukraińska strona przekonuje, że rosyjscy żołnierze nie dbają o swoich rannych kompanów, pozostawiając ich na polu walki. W sieci pojawiło się kolejne nagranie potwierdzające bezlitosne realia, z jakimi mierzą się wojskowi Władimira Putina na wojnie z Ukrainą.

Na wspomnianym nagraniu widzimy rosyjskich żołnierzy ciągnących rannego kolegę, który nie jest w stanie samodzielnie iść. Ranny żołnierz nie może jednak liczyć na ich pomoc. Wojskowi po chwili zabierają mu płaszcz i oddalają się z miejsca, pozostawiając kompana na polu walki.

Redakcja poleca

Rosyjscy żołnierze pozostawili swojego rannego kolegę

W dalszej części materiału ponownie widzimy wspomnianych żołnierzy rosyjskich, którzy siadają pod drzewem. Mieli jednak wyjątkowego pecha, bo na miejsce, które wybrali na odpoczynek, spada pocisk.

Z filmu wynika, że jeden z żołnierzy wyszedł z uderzenia cało. Zabrana wcześniej peleryna posłużyła, by nakryć kolegę, którego los nie jest znany. Żołnierz zachował się jednak podobnie, jak w poprzedniej sytuacji - zostawił kompana i oddalił się z miejsca.

Ukraińskie władze poinformowały, że od wybuchu wojny liczba rannych i zabitych wśród rosyjskiej armii sięgnęła już 300 tys. Trudno jest jednak dokładnie potwierdzić te dane - mają one jedynie charakter szacunkowy.

Źródło: Radio ZET/ Twitter (X)

Nie przegap