Obserwuj w Google News

Nie żyje jedna osoba, duża liczba rannych. Autobus po zderzeniu uderzył w nasyp

1 min. czytania
04.06.2023 09:51
Zareaguj Reakcja

Do poważnego wypadku z udziałem kilku pojazdów, w tym autobusu z 38 pasażerami, doszło w niedzielę nad ranem na autostradzie A16 w pobliżu Neapolu na południu Włoch. Jak poinformowały włoskie media, jedna osoba zginęła, a 14 zostało rannych.

Wypadek
fot. Włoska straż pożarna (screen)

Dokładny przebieg wypadku ustala jeszcze policja drogowa. Przypuszcza się jednak, że autobus, którym podróżowało 38 pasażerów i dwóch kierowców, uderzył w samochód osobowy, który stał na skraju jezdni po wcześniejszej kolizji z dwoma innymi autami.

Wypadek autobusu pod Neapolem. Nie żyje jedna osoba

Wstępne ustalenia mówią, że w następnej kolejności autobus przewrócił się na bok i uderzył w nasyp. Na miejscu zginął kierowca jednego z pojazdów, z którym się zderzył.

Redakcja poleca

Straż pożarna musiał użyć specjalistycznego sprzętu, w tym dźwigu, by uwolnić pasażerów autobusu. Rannych przewieziono do okolicznych szpitali. Jak podają włoskie media, w wypadku zginął obcokrajowiec, którego tożsamości jeszcze nie ustalono.

Autobus, który należy do firmy przewozowej FlixBus z siedzibą w Monachium, oferującej swe usługi w 28 krajach Europy, jechał z Lecce nad Adriatykiem w kierunku Rzymu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP