Obserwuj w Google News

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Są ranni

2 min. czytania
10.02.2023 06:58
Zareaguj Reakcja

Na autostradzie A2 w Niemczech wczesnym rankiem doszło do wypadku polskiego autokaru. Pojazd przewrócił się. Polskie MSZ potwierdziło, że wśród poszkodowanych są obywatele RP.

wypadek
fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Do wypadku doszło koło miejscowości Hohe Börde, 10 km za Magdeburgiem w stronę Hanoweru. Jak podają niemieckie media, ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus z nieznanych przyczyn zjechał z drogi około godziny 3 nad ranem. Następnie pojazd przewrócił się i dachował. - 35 osób zostało rannych, w tym 6 ciężko  - przekazał w piątek Polskiej Agencji Prasowej rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

"54 osoby zostały uratowane z pojazdu przez ratowników, na szczęście w wypadku nikt nie odniósł obrażeń zagrażających życiu ani nie zginął" - poinformowała policja Saksonii- Anhalt.

Redakcja poleca

Wypadek polskiego autobusu na A2 w Niemczech

Wśród rannych są obywatele RP. Informację potwierdziło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. "Policja autostradowa Boerde potwierdziła, że dzisiaj ok. godz. 3 na autostradzie A-2 pomiędzy Irxleben a Bornstedt doszło do wypadku z udziałem polskiego autobusu. W wyniku zdarzenia zostało rannych wielu pasażerów, w tym obywatele RP" - podało MSZ. Dodało, że zgodnie z informacjami policji żadna z osób poszkodowanych nie znajduje się w stanie zagrożenia życia.

Autokarem podróżowało 49 pasażerów i 2 kierowców, realizował on przejazd na trasie z Warszawy do Belgii - przekazał wiceprezes zarządu firmy Sindbad Bogdan Kurys. Poinformował, że w drodze na miejsce wypadku jest autokar zastępczy.

- Dziś w nocy, tj. 10 lutego, o godzinie 3.15, jeden z naszych autokarów realizujący przejazd liniowy na trasie z Warszawy do Belgii, na wysokości Magdeburga, uległ wypadkowi. Autokar kilkanaście kilometrów za Magdeburgiem, na autostradzie A2, z nieznanych przyczyn zjechał z pasa autostrady i przewrócił się. Przyczyny tego zdarzenia bada miejscowa policja - powiedział Kurys. - Według policji około 20 osobom udzielono pomocy medycznej, w tym 6 osób prawdopodobnie będzie zabranych do szpitala w celu dalszych badań - dodał. 

Jak podaje portal stacji radiowej MDR SACHSEN-ANHALT na miejsce katastrofy przyjechała straż pożarna i lekarze pogotowia ratunkowego. Ranni zostali przewiezieni do pobliskich szpitali. Uruchomione zostały też publiczne autobusy w ramach komunikacji zastępczej w celu przewiezienia poszkodowanych z miejsca wypadku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/mdr.de/mz.de