Obserwuj w Google News

Skarpa osunęła się na drogę pełną pojazdów. Są ofiary, wiele aut pod ziemią

1 min. czytania
01.12.2022 06:36
Zareaguj Reakcja

Co najmniej dwie osoby zginęły w wyniku osunięcia się skarpy na drogę w stanie Parana, w południowo-wschodniej Brazylii. Poszukiwanych jest około 30 kierowców i pasażerów pojazdów, które w chwili zdarzenia znajdowały się na szosie w rejonie osuwiska.

Osuwisko Brazylia
fot. AFP/East News

Jak poinformowała obrona cywilna stanu Parana, do osunięcia się nasiąkniętego wodą zbocza na drodze BR-376 doszło w środę w pobliżu miasta Guaratuba.

Służby sprecyzowały, że dotychczas rozpoznano ciało 60-letniego kierowcy, którego pojazd został porwany przez błotną lawinę. Trwa identyfikacja drugiej ofiary.

Brazylia. Ziemia osunęła się na drogę. Wiele aut w błocie

Sztab koordynujący pracę ratowników podał, że w trakcie dotychczasowej akcji udało się wydostać z zasypanych przez błoto pojazdów sześć osób. Oznacza to, że bilans ofiar może znacząco wzrosnąć.

Redakcja poleca

"Trwają poszukiwania około 30 osób znajdujących się w tym miejscu w trakcie tragedii" - podano w komunikacie. Według regionalnego portalu Bem Parana dla pracujących w miejscu tragicznego zdarzenia ratowników pod zwałami mokrej ziemi widoczne były cztery ciężarówki.

Zdaniem koordynatorów akcji ratowniczej w sumie lawina mogła porwać 16 samochodów. Pięć z nich zostało już wydobytych.

RadioZET.pl/PAP - Marcin Zatyka/Bem Parana