Obserwuj w Google News

6. Dzień Tygodnia w Radiu ZET. "Niemcy robią sobie w tym momencie krzywdę"

1 min. czytania
21.01.2023 08:21
Zareaguj Reakcja

W sobotę 21 stycznia gośćmi Andrzeja Stankiewicza w programie "6. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" byli: Adrian Zandberg - Lewica, Ryszard Czarnecki - Prawo i Sprawiedliwość, Małgorzata Kidawa-Błońska - Koalicja Obywatelska, Krzysztof Bosak - Konfederacja, Marek Sawicki - Polskie Stronnictwo Ludowe.

Andrzej Stankiewicz
fot. Radio ZET

" 6. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" to najważniejsze tematy mijającego tygodnia, komentarze, opinie, gorące dyskusje i różne punkty widzenia. 

Goście Andrzeja Stankiewicza dyskutowali m.in. o sytuacji w Ukrainie i oporze Niemiec wobec przekazania czołgów. - To jest zła wiadomość dla Ukrainy i całej Europy środkowowschodniej. Ten brak zdecydowania jest szczególnie bolesny, gdy Rosjanie bardzo powoli posuwają się do przodu - mówił Ryszard Czarnecki z PiS.

- Nieoficjalnie wiemy, że Amerykanie są z tego powodu bardzo niezadowoleni. Nie tylko Niemcy, ale też i Holandia odmówiły przekazanie sprzętu Ukrainie - dodał.

Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że Niemcy mogą jeszcze zmienić stanowisko. - Wierzę, że ta decyzja Niemiec ulegnie zmianie. Ważne są czołgi, ale dla Ukrainy ważna jest też ochrona przeciwlotnicza, ochrona nieba.

- Nie powinniśmy rozbrajać Wojska Polskiego, jeżeli w sąsiednim państwie toczy się wojna - ocenił Krzysztof Bosak. - Mydlimy sobie oczy, mówiąc o braku zdecydowania Niemiec. Niemcy są bardzo zdecydowane i nie chcą przekazać sprzętu.

Stanowisko Niemiec skrytykował Adrian Zandberg z Lewicy. - Niemcy robią sobie w tym momencie krzywdę, bo przez lata aspirowały do tego, żeby pełnić funkcję przywódczą w Europie, a takimi gestami raczej temu szkodzą - powiedział.

RadioZET.pl