Obserwuj w Google News

"Putin chce zarzucić Ukrainę mięsiem armatnim. Ci żołnierze nie są przygotowani do walki"

1 min. czytania
24.09.2022 09:56
Zareaguj Reakcja

W sobotę 24 września gośćmi Andrzeja Stankiewicza w programie "6. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" byli: Jarosław Sellin - Prawo i Sprawiedliwość, Katarzyna Lubnauer - Koalicja Obywatelska, Urszula Pasławska - Polskie Stronnictwo Ludowe, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Lewica oraz Artur Dziambor - Konfederacja.

6. Dzień Tygodnia w Radiu ZET 24 września
fot. Radio ZET

Głównym tematem, który podjął Andrzej Stankiewicz w najnowszym odcinku programu "6. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" była wojna w Ukrainie oraz ogłoszona 21 września przez Władimira Putina "częściowa" mobilizacja, która ma objąć ok. 300 tysięcy osób.

"Rosja już dawno przegrała politycznie i militarnie"

- Rosja już dawno przegrała politycznie, a militarnie przegrała wtedy, kiedy przegrała bitwę o Kijów - powiedział poseł PiS Jarosław Sellin. Jego zdaniem mobilizacja nie przyniesie Rosji sukcesu. Podkreślił też, że najpóźniej władze "sięgną" po mieszkańców Moskwy czy Petersburga. - Bo tego się najbardziej boją, młodych ludzi z dużych miast - dodał.

Redakcja poleca

- Putin chce zarzucić mięsem armatnim Ukrainę. Ci żołnierze nie są przygotowani do walki, to nie jest ich wojna. Dla nich to jest wojna, w której to oni są okupantami. Determinacja i wola walki jest żadna - skomentowała posłanka KO Katarzyna Lubnauer.

Jej zdaniem obywatele Rosji "nie protestowali wtedy, kiedy Ruscy atakowali Ukrainę, a protestują teraz, kiedy wiedzą, że będą mięsem armatnim".

RadioZET.pl