Obserwuj w Google News

Wiceszef MSWiA: Specjalny pociąg MSWiA ewakuował sześćset kobiet i dzieci z Ukrainy

2 min. czytania
27.02.2022 08:15
Zareaguj Reakcja

Wczoraj z Warszawy do Medyki ruszył specjalny pociąg medyczny, który MSWiA przygotowywało. Decyzją ministra Mariusza Kamińskiego tym pociągiem wróciło z Ukrainy 600 kobiet i dzieci. Ten pociąg jedzie w tej chwili do Warszawy – powiedział w programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET 27 lutego
fot. Radio ZET

– To będzie pierwszy raz, kiedy ta informacja pojawi się w przestrzeni publicznej. Wczoraj z Warszawy do Medyki ruszył specjalny pociąg medyczny, który zespół Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przygotowywał od kilku tygodni – mówił w programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

– Miał jechać do Mościsk. Pociąg medyczny będzie umożliwiał transport nawet 160 rannych. […] Pociąg składał się z dwóch części […] Jedna część to była pomoc humanitarna, która trafiła na pomoc ukraińską. Ta pomoc została przewieziona na drugą stronę granicy – kontynuował polityk. 

– Nie ujawnialiśmy tej informacji z uwagi na jej szczególnie wrażliwy charakter, ale decyzją ministra Mariusza Kamińskiego tym pociągiem wróciło z Ukrainy sześćset kobiet i dzieci. W tej chwili ten pociąg jedzie już do Warszawy. W Przemyślu zostało większość kobiet i dzieci. To są wszystkie osoby, które uciekają przed wojną. To jest piękny kolejny przykład postawy polskiego państwa wobec tego kryzysu, wobec uchodźców, którzy uciekają przed wojną. Sześćset kobiet i dzieci uciekło wczoraj dzięki spontanicznej i nieplanowanej pomocy polskich władz – powiedział Błażej Poboży z PiS. Według informacji Radia ZET pociąg ma przybyć do Warszawy po godzinie 13.

W niedzielę 27 lutego gośćmi Andrzeja Stankiewicza w programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET byli: Katarzyna Lubnauer - Koalicja Obywatelska, Błażej Poboży - Prawo i Sprawiedliwość, Paweł Mucha - Kancelaria Prezydenta RP, Robert Winnicki – Konfederacja oraz Magdalena Biejat – Lewica.

RadioZET.pl