Obserwuj w Google News

Ojciec Rydzyk pod ostrzałem senatora opozycji. "Paskudny kapłan opluwał Polskę"

Bartłomiej Chudy
1 min. czytania
29.05.2022 13:37
Zareaguj Reakcja

Pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy już niedługo mogą popłynąć do Polski, ale nawet to staje się okazją do politycznej wymiany ciosów między opozycją i rządzącymi. Dowodzą tego słowa senatora Michała Kamińskiego (PSL-Koalicja Polska), który w programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET w ostrych słowach nawiązał do ojca Tadeusza Rydzyka.

Michał Kamiński uderzył w o. Rydzyka
fot. Radio ZET

PiS zarzuca opozycji, że nie sprzyja polskim interesom w Unii Europejskiej. W podobnie tonie regularnie ten przekaz utrwala prorządowa TVP.

Na taką narrację odpowiedział w Radiu ZET senator Michał Kamiński, który polemizował w niedzielnej audycji z europosłem PiS Ryszardem Czarneckim.

Michał Kamiński o ojcu Rydzyku. "Paskudny kapłan, opluwał Polskę"

- Poseł Czarnecki uważa, że nie powinno mówić się źle o Polsce w PE. Gdzie była pan Czarnecki, gdy Tadeusz Rydzyk na zaproszenie i za pieniądze PiS-u opluwał Polskę w Parlamencie Europejskim? Paskudny kapłan kłamał, mówiąc, że księża mają w Polsce dziś gorzej niż za komuny. On opluwał Polskę – grzmiał Kamiński.

Ryszard Czarnecki odparł krótko, że mówi o konkretnych głosowaniach i rezolucjach w PE. Natomiast Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta RP zarzucił opozycji to, że mając większość w Parlamencie Europejskim nadal nie doprowadziła do przydzielenia Polsce środków na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET