Obserwuj w Google News

Trzy asteroidy wkrótce zbliżą się do Ziemi

1 min. czytania
20.04.2021 16:45
Zareaguj Reakcja

Trzy asteroidy zbliżają się w stronę Ziemi. Jak podał amerykański "Newsweek" największa z nich ma wielkość wieży Eiffela. Pierwsza z nich znajdzie się blisko Ziemi już w środę, a kolejne dwie - w najbliższą sobotę.

Trzy asteroidy blisko Ziemi, kwiecień 2021
fot. Shutterstock

NASA przewiduje, że w najbliższych dniach Ziemię miną trzy asteroidy. Każda z nich jest większa od powierzchni profesjonalnego boiska piłkarskiego, co w skali kosmosu klasyfikuje je do niewielkich, jeśli nie drobnych ciał niebieskich.

Asteroidy to skaliste obiekty, które krążą po orbicie wokół Słońca, głównie w pasie między Marsem (czwarta planeta Układu Słonecznego) a Jowiszem (piąta). 

Trzy asteroidy mkną w kierunku Ziemi. Największa jest wielkości wieży Eiffla

Trzy takie obiekty znajdą się blisko Ziemi w najbliższych dniach. Noszą one nazwy 2021 GJ3, 2016 QE45 i 2021 FK3. Pierwsza z nich znajdzie się najbliżej Ziemi już w środę o 4:25 rano (w odległości 1,5 mln kilometrów). 

Redakcja poleca

Druga z nich jest największa – sięga rozmiarów paryskiej wieży Eifflea, minie Ziemię w odległości 5 mln kilometrów w sobotę nad ranem. Tego samego dnia wieczorem, 6 mln km od Ziemi, przeleci trzecia asteroida, której średnica jest porównywalna z wysokością słynnego mostu Golden Gate w San Francisco.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Newsweek.com/Snopes.com