Zamknij

IMGW: w środę w nocy i rano ślisko na drogach w całym kraju

04.02.2020 23:15
imgw
fot. Shutterstock

We wtorek wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem w środę w nocy i rano dla całości lub części 13 województw.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Alertem są objęte całe województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie, niemal całe łódzkie (bez południowych powiatów), większość podkarpackiego (bez kilku północnych powiatów), wschodnia i południowa część małopolskiego, wschodni pas wielkopolskiego, cztery południowo-wschodnie powiaty zachodniopomorskiego, trzy południowo-wschodnie powiaty śląskiego i trzy południowe powiaty dolnośląskiego.

Zobacz także

IMGW prognozuje, że w tych miejscach po opadach deszczu mogą być oblodzone drogi i chodniki. Ostrzeżenie obowiązuje w środę od godz. 2 do godz. 10.

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia - oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP