Zamknij

Uwaga na śliskie drogi. Żółte alerty IMGW w 9 województwach

04.02.2020 14:51
IMGW oblodzenia
fot. Pixabay

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami dróg dla aż 184 powiatów Polski wschodniej, północno-wschodniej i północnej. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Alerty IMGW obowiązują do poranka w środę, 5 lutego. Jak przekazał Instytut oblodzenia są skutkiem zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników.

Zobacz także

Ostrzeżenia IMGW dotyczą w całości województw: mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego pomorskiego. Oblodzeń dróg możemy spodziewać się w znacznej części powiatów woj. łódzkiego i wielkopolskiego (powiaty wschodnie). Do tego dochodzą trzy powiaty województwa zachodniopomorskiego: choszczeński, drawski i szczecinecki.

oblodzenia
fot. IMGW

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają wystąpienie „niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”. Obowiązują do środy, do godz. 9-10.

Zobacz także

Przypominamy, że do środowego poranka obowiązują ogłoszone dziś rano alerty o intensywnych opadach deszczu, śniegu i zamieciach śnieżnych dla południowych powiatów kraju.

RadioZET.pl/Pogodynka.pl