Zamknij

IMGW ostrzega przed przymrozkami w całej Polsce. Zagrożone wszystkie regiony

06.04.2021 15:49
Przymrozki
fot. Wojciech Zatwarnicki/REPORTER

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed przymrozkami na terenie niemal całego kraju. Wyjątkiem jest województwo podlaskie, wschodnia część woj. warmińsko-mazurskiego oraz obszary położone na południu województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W dwóch województwach wystąpi także oblodzenie. 

IMGW ostrzega przed przymrozkami. Alerty pierwszego stopnia obowiązują już we wszystkich województwach. Wyjątkiem jest województwo podlaskie, wschodnia część woj. warmińsko-mazurskiego oraz obszary położone na południu województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W niektórych miejscach przy gruncie temperatura może spaść do -5 lub nawet -6 st.

IMGW ostrzega: przymrozki w całej Polsce, oblodzenie w dwóch województach

W przypadku województw mazowieckiego i lubelskiego ostrzeżenia obowiązują do czwartku 8 kwietnia do godz. 8. W woj. warmińsko-mazurskim do piątku 9 kwietnia (także do godz. 8), w przypadku pozostałych regionów do środy 7 kwietnia (również do godz. 8). 

IMGW ostrzega także przed oblodzeniem, ale jedynie na terenie dwóch województw: pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Będą one obowiązywać do środy 7 kwietnia do godz. 7.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

RadioZET.pl/PAP/IMGW