IMGW ostrzega: Intensywny deszcz, śnieg i zamiecie na południu Polski

04.02.2020 11:59
Ostrzeżenia IMGW zamiecie, opady śniegu
fot. Shutterstock

Atak zimy w pełnej okazałości. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega – na południu Polski możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu i śniegu, a nawet zamieci śnieżnych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla powiatów w południowych województwach kraju. Nadciąga zima w pełnej okazałości.

Zobacz także

Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Rumunii oraz lokalnych ośrodków niżowych nad Karpatami i nad Podlasiem. Na południu kraju występują intensywne opady deszczu, deszczu ze  śniegiem i śniegu.

Najtrudniejsze warunki są w górach. IMGW ostrzega przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi w Bieszczadach, Tatrach czy Beskidach. W trosce o bezpieczeństwo należy odłożyć zimowe wyprawy w góry.

Zobacz także

Strefę opadów deszczu i śniegu wyznaczają (na północ) powiaty lwówecki, jeleniogórski, kamiennogórski, wałbrzyski i kłodzki (woj. dolnośląskie), pszyński i wodzisławski (woj. śląskie), oświęcimski, chrzanowski, krakowski, bocheński, brzeski, tarnowski (woj. małopolskie) i dębnicki, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, łańcucki, przeworski, jarosławski (woj. podkarpackie).

Ostrzeżenia obowiązują do poranka 5 lutego, z wyjątkiem Dolnego Śląska (do godz. 17).

RadioZET.pl/Pogodynka.pl