Zamknij

Gęste mgły i oblodzenie w noc sylwestrową. Alerty dla 12 województw

31.12.2020 18:54
Ostrzeżenia IMGW
fot. Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą od północy do południa w centralnej Polsce. Alerty obowiązują w 11 województwach. Na północy woj. podkarpackiego będzie z kolei ślisko.

Ostrzeżenia IMGW. Alerty pierwszego stopnia dotyczące oblodzenia wydano dla północnych powiatów woj. podlaskiego, większej części województwa mazowieckiego, a także dla wschodniej części województwa łódzkiego, południowej części woj. lubuskiego i pomorskiego oraz w województwie śląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, opolskim, dolnośląskim i warmińsko-mazurskim. 

Na wskazanym terenie prognozuje się gęste mgły, powodujące ograniczenie widzialności poniżej 200 m, miejscami marznące, mogąc powodować śliskość nawierzchni dróg i chodników.

Ostrzeżenia
fot. IMGW

Z kolei dla południa woj. podkarpackiego wydano alert przed oblodzeniem. Na tym obszarze prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna wyniesie tam od -1 st. do 1 st. Lokalnie temperatura minimalna gruntu może dojść do około -2 st.

IMGW przypomina o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych.

RadioZET.pl/PAP/IMGW

C