Obserwuj w Google News

Pogoda 1 listopada. Śnieg na Wszystkich Świętych? Nowa prognoza IMGW

2 min. czytania
20.10.2021 07:58
Zareaguj Reakcja

Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych? Synoptycy prognozują, że 1 listopada 2021 będzie dniem chłodnym i deszczowym. W Zaduszki, czyli 2 listopada, Polska podzieli się na ciepły zachód i chłodny wschód. 

Deszcz
fot. MICHAEL DANTAS/AFP/East News

Pogoda na 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych została przygotowana przez Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy z  IMGW prognozują, że pierwszy dzień kolejnego miesiąca będzie chłodny, jednak bez opadów śniegu.

Pogoda na 1 listopada. Wszystkich Świętych bez "większych mrozów"

 – 1 listopada to raczej nie będzie ciepły dzień, ale też nie spodziewamy się większych mrozów. Według opracowanych przez nasz modeli, rano prognozujemy temperaturę od minus dwóch stopni Celsjusza na północnym wschodzie do plus sześciu stopni na zachodzie kraju – powiedział Radosław Droździoł z IMGW. 

Po południu temperatura wzrośnie do jednego stopnia na wschodzie i 8 stopni na zachodzie. Osoby, które wieczorem chcą odwiedzić bliskich na nekropoliach, muszą przygotować się na spadki temperatur. – Na północnym wschodzie do minus czterech stopni, a na zachodzie do 6-7. Wiał będzie wiatr z kierunków północnych, który zwłaszcza we wschodniej Polsce, może potęgować odczucie chłodu – dodał Droździoł.

Deszczowo zapowiada się dzień Wszystkich Świętych na wschodzie Polski. Strefa opadów w ciągu dnia będzie przemieszczać się w kierunku południowo-wschodnim. – Atlantyk przez cały czas wysyła do nas fronty atmosferyczne i jeden z nich prawdopodobnie zawita we wschodniej części kraju. Raczej będą to opady deszczu, niż śniegu, więc parasol może się przydać – prognozuje Radosław Droździoł.

Zaduszki. Jaka będzie pogoda 2 listopada?

W ocenie eksperta IMGW, 2 listopada Polska będzie podzielona na cieplejszy zachód z temperaturą do 6 stopni Celsjusza i chłodniejszy wschód z temperaturą w okolicach 0 stopni Celsjusza. W Zaduszki nie są prognozowane opady deszczu. W kolejnych dniach listopada przewidywane jest dalsze ochłodzenie, jednak specjaliści nie wykluczają, że w listopadzie będą dni z temperaturami dochodzącymi do kilkunastu stopni na plusie.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/IMGW