Zamknij

Idzie załamanie pogody. Do Polski wracają burze i ulewy

15.07.2020 06:38
Chmury nad Łomżą
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Pogoda znów będzie dynamiczna. Po kilku spokojniejszych dniach w środę aura nad Polską zrobi się niespokojna. W wielu częściach kraju wrócą ulewy, a miejscami zagrzmi. Termometry pokażą maksymalnie 26 stopni Celsjusza.

Pogoda w środę dopisze tylko w centralnej i wschodniej części Polski. Od zachodu dociera do nas niż, którego ośrodek będzie przemieszczał się znad Niemiec nad Wielkopolskę i Kujawy.

To oznacza chmury i deszcz, choć wciąż będzie jeszcze ciepło. Na termometrach od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez kresek w centrum kraju do maksymalnie 26 w najcieplejszym momencie dnia na Dolnym Śląsku.

pogoda-sroda
fot. IMGW

Gdzie jest burza?

W środę burze będą rozwijać się po południu i wieczorem na zachodzie Polski. Podczas burz zagrożeniem będą też intensywne opady deszczu do 25 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru rozpędzającego się do 70 kilometrów na godzinę.

Synoptycy alarmują, że najgroźniejsze zjawiska będą występować w pasie od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk. Mniejsze prawdopodobieństwo rozwoju burz dotyczy również Tatr. Tam jednak nie prognozuje się dużego nasilenia zjawisk towarzyszących.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW