Zamknij

Miejscami deszczowo, ale wraca ciepło. Prognoza pogody na dziś

09.09.2020 06:56
pogoda
fot. Jan Bielecki/East News

Pogoda w środę będzie wyjątkowo spokojna. Burze i niewielki, przelotny deszcz możliwy dopiero wieczorem. W ciągu dnia ciepło – na termometrach zobaczymy nawet 26 stopni.

Pogodę w Polsce kształtuje obecnie rozciągający się nad naszym krajem klin wyżowy, w północnej części kraju zaznaczy się ciepły front atmosferyczny. W ciągu dnia niebo przykryją chmury, na większe rozpogodzenia mogą natomiast liczyć mieszkańcy południa Polski.

Pogoda na środę

Na północnym zachodzie i północy, a zwłaszcza późnym popołudniem nad morzem, przelotne opady deszczu. Synoptycy nie przewidują jednak burz. „Niewielka szansa na burze będzie dopiero wieczorem na krańcach północno-zachodnich, gdzie dotrze strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że nieliczne burze w tym rejonie pojawią się dopiero w nocy” – podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Temperatura maksymalna w środę to od 19 stopni Celsjusza na północy, przez 23 stopnie w centrum do nawet 26 kresek na południowym zachodzie kraju.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW