Zamknij

Uderzenie ciepła w grudniowy weekend. Temperatura wzrośnie do 15 stopni

13.12.2019 14:35
Pogoda
fot. www.wxcharts.com/

Pogoda w trzeci weekend grudnia zaskoczy. Temperatury będą wysokie jak na grudzień na obszarze południowej Polski. Anomalia sięgnie kilku stopni. Termometry w najcieplejszych regionach kraju pokażą nawet 15 stopni na plusie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest mocno zróżnicowana. W Tatrach panuje sroga zima, pada śnieg, a temperatura na szczytach wynosi około siedem stopni mrozu. Dodatkowo porywy wiatru osiągają prędkość do 165 km na godzinę. Mieszkańcy pozostałych regionów Polski poczują w weekend powiew jesienego ciepła. 

Pogoda na sobotę, 14 grudnia 

W sobotę synoptycy prognozują intensywne opady deszczu na zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze kraju można spodziewać się przelotnych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Śnieg spadnie wyłącznie w Tatrach oraz na Kaszubach. 

Temperatura maksymalna od 3 stopni na północy i wschodzie kraju do 7 stopni Celsjusza na południowym zachodzie, w dolinach karpackich około 2 stopni. 

Pogoda na niedzielę, 15 grudnia

Jak podaje serwis twojapogoda.pl, jeszcze cieplej będzie w niedzielę. Wiatr halny sprawi, że temperatura na Śląsku i w Małopolsce wzrośnie do 10 stopni Celsjusza. Lokalnie w południowych regionach termometry pokażą nawet 15 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju zimno: od 6 do 9 stopni. 

''Najbliższe dni to napływ wysokich temperatur jak na grudzień. Anomalia sięgnie kilku stopni. Na plus'' - podaje na Twitterze profil meteoprognoza.pl. 

RadioZET.pl/twojapogoda.pl